DZIEŃ PATRONA W NASZEJ SZKOLE

W dniu 11.05.2018 r. odbył się w naszej szkole Dzień Patrona, obchodzony szczególnie uroczyście ze względu na imię szkoły – Unię Europejską. Impreza rozpoczęła się zgodnie z ceremoniałem wejściem sztandaru i odśpiewaniem hymnów państwowego i Unii Europejskiej.

Uczniowie oraz nauczyciele mieli okazję zobaczyć krótki film pt. „Poznaj Unię Europejską” oraz poznać historię integracji europejskiej. W dobry nastrój wprowadził uczestników występ uczniów klasy 2 gimnazjum w przedstawieniu pt. „Piękna i Bestia” w języku angielskim i polskim.

W kolejnej części uczniowie kl. 7 i oraz 2 i 3 g wzięli udział w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej. Akademię uświetniły występy uczennic A. Brol, która zagrała na gitarze utwór pt. „Hiszpański taniec” oraz J. Piełot, która zaśpiewała piosenkę „Chained To The Rhythm” w języku angielskim. Na zakończenie pani dyrektor rozdała nagrody zwycięzcom konkursów językowych.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tej uroczystości.

K. Janik