ŚLUBOWANIE PIERWSZYCH KLAS

W dniu 3 listopada 2015r. społeczność naszej szkoły powiększyła się o zastęp pierwszoklasistów pasowanych na pełnoprawnych uczniów.

Uroczystość rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego, po czym dzieci zostały zaproszone do królestwa Szkołolandii, gdzie włada król Ołówkos Straszliwy, jak się sam przedstawił - „okrutny i zjadliwy”. Jednakże dzięki temu, że jak stwierdziła królowa, jej mąż ma serce „iście gołębie”, pierwszakom nie tylko nie spadł z głowy ani jeden włos, ale również pomyślnie przeszły wszystkie testy stanowiące sprawdzian gotowości wstąpienia w szeregi szkolnej braci. Budzący podziw pięknymi strojami gwardziści przeprowadzili próby recytacji i śpiewu, a następnie przyszedł czas na wykazanie się umiejętnościami matematycznymi i logicznego myślenia. Entuzjastycznie wykonane przez każdą z klas tańce potwierdziły przypuszczenie królowej, że wśród dziewczynek i chłopców nawiązały się już pierwsze nici przyjaźni. Para królewska zgodnie wyraziła opinię, że „te maluchy mogą zostać już prawdziwymi uczniami” i poprosiła panią dyrektor Bożenę Ledwoń i panią wicedyrektor Marię Ślęzok o dokonanie aktu pasowania na ucznia, który został poprzedzony złożeniem przez dzieci ślubowania na sztandar.

Zwieńczeniem tego doniosłego wydarzenia było wykonanie pamiątkowych zdjęć, obowiązkowo w biretach na głowach, z dyplomami w rękach.

Beata Brzęczek i Irena Brol