SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

W miesiącu maju, w ramach edukacji przyrodniczej, uczniowie klas I-III SP poznają mieszkańców lasów, łąk i sadów. Zdobywają wiadomości na temat rośli i zwierząt charakterystycznych dla tych środowisk. Aby uatrakcyjnić zajęcia, postanowiliśmy zaprosić na nie dziadka Moniki – pszczelarza. Dzieci z ogromną uwagą słuchały pana Karola, który opowiadał im o swojej pasji. Miały okazję obejrzeć i dotknąć niektórych akcesoriów niezbędnych w pracy pszczelarza. Podziwiały woskowe rzeźby. Dowiedziały się wiele ciekawostek z życia pszczół. Poznały bogactwa płynące z ula, którymi są nie tylko miód, ale również pyłek, kit pszczeli i wosk. Obserwowały pszczoły, wśród których specjalnie oznakowana była królowa – matka. Pan Karol zaprezentował uczniom strój ochronny pszczelarza. Zademonstrował wykonanie ramki i zrobił świeczkę z wosku. Cierpliwie odpowiadał na pytania dzieci, a na koniec zaprosił na degustację świeżutkiego, pachnącego majową łąką miodu.

Dziękujemy Panu Karolowi za poświęcenie nam czasu, podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz dostarczenie dzieciom niezapomnianych wrażeń.

Irena Brol