Pierwszy Dzień Wiosny – Dzień Samorządności

21. marca 2019 roku z okazji Dnia Wiosny w naszej szkole odbył się Dzień Samorządności. Przedstawiciele Szkolnego Samorządu Uczniowskiego wraz z ich opiekunem mieli okazję do zapoznania się z całą pracą naszej gminy,

uczniowie razem z nauczycielem odbyli wizytę w Urzędzie Gminy.  Uczniowie przede wszystkim mieli możliwość rozmowy z panem Wójtem Krzysztofem Bełkotem

 i  Przewodniczącym Rady Gminy panem  Bogdanem Hutszem.  Na wszystkie zadane pytania otrzymali szerokie odpowiedzi,  dzięki którym przybliżył im się sposób życia naszej miejscowości.  Oprócz długiej i ciekawej konwersacji mogli także zwiedzić  cały urząd gminy i poznać jej pozostałych pracowników.  Nie sposób nie dodać, że cały Dzień Samorządności miał polegać na przejęciu przez uczniów władzy w gminie, tak się też stało. Każdy z przedstawicieli samorządu zasiadł na innym stanowisku i zapoznawał się

z pracą swojego przełożonego, pomagał mu w wykonywaniu jego trudnych

 i odpowiedzialnych obowiązków. Na znak objęcia władzy uczniowie otrzymali symboliczny klucz i mamy nadzieję, że ta tradycja pozostanie wraz z Dniem Samorządności  już na zawsze.

 

W.H – dziennikarz SU

21. marca 2019 roku z okazji Dnia Wiosny w naszej szkole odbył się Dzień Samorządności. Przedstawiciele Szkolnego Samorządu Uczniowskiego wraz z ich opiekunem mieli okazję do zapoznania się z całą pracą naszej gminy,

uczniowie razem z nauczycielem odbyli wizytę w Urzędzie Gminy.  Uczniowie przede wszystkim mieli możliwość rozmowy z panem Wójtem Krzysztofem Bełkotem

 i  Przewodniczącym Rady Gminy panem  Bogdanem Hutszem.  Na wszystkie zadane pytania otrzymali szerokie odpowiedzi,  dzięki którym przybliżył im się sposób życia naszej miejscowości.  Oprócz długiej i ciekawej konwersacji mogli także zwiedzić  cały urząd gminy i poznać jej pozostałych pracowników.  Nie sposób nie dodać, że cały Dzień Samorządności miał polegać na przejęciu przez uczniów władzy w gminie, tak się też stało. Każdy z przedstawicieli samorządu zasiadł na innym stanowisku i zapoznawał się

z pracą swojego przełożonego, pomagał mu w wykonywaniu jego trudnych

 i odpowiedzialnych obowiązków. Na znak objęcia władzy uczniowie otrzymali symboliczny klucz i mamy nadzieję, że ta tradycja pozostanie wraz z Dniem Samorządności  już na zawsze.

 

W.H – dziennikarz SU