Szkolny Dzień Profilaktyki i bezpieczne wakacje

Szkolny Dzień Profilaktyki obchodzony był w tym roku szkolnym w dniu 12 czerwca. W ramach obchodów dnia, zorganizowano spotkania z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu oraz Komisariatu Policji w Woźnikach. W prelekcjach wzięły udział zarówno dzieci z przedszkola, jak i uczniowie szkoły. Każde ze spotkań było dostosowane do wieku jego uczestników i pozwoliło przypomnieć zasady bezpieczeństwa w czasie wakacji. Zaproszeni goście byli pod wrażeniem wiedzy dzieci i uczniów z zakresu bezpieczeństwa. W czasie spotkań przedstawiono przygotowane przez uczniów prace plastyczne w ramach szkolnego konkursu „bezpieczne wakacje”, wręczono dyplomy i nagrody dla zwycięzców konkursu. Po spotkaniach zaś, uczniowie mogli zapoznać się z opracowaną gazetką tematyczną, dotyczącą podsumowania rocznej pracy profilaktycznej.