„Co wydarzyło się w naszym przedszkolu”

Dopiero niedawno rozpoczął się nowy rok szkolny a w naszym przedszkolu odbyło się już kilka ciekawych wydarzeń. Oto kilka z nich:

4 września dzieci z uśmiechem i w pełni sił rozpoczęły nowy rok szkolny. Przedszkolaki poznały swoje panie, zwiedzały wyremontowane przedszkole, poznały nowych kolegów i koleżanki.

22 września przedszkolaki odwiedziła Pani Jesień. Dzieci cieszyły się z wizyty wyjątkowego gościa i chętnie rozwiązywały przygotowane przez Panią Jesień zagadki, wykazując się dużą znajomością darów jesieni, które bardzo chętnie gromadzą w kąciku przyrody.

W październiku korzystając z pięknej pogody i ciesząc się polską złotą jesienią zorganizowaliśmy „Dzień Pieczonego Ziemniaka”. Wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w przygotowanych zawodach sportowych, szukały ziemniaków, a największą atrakcją było pieczenie ziemniaków w ognisku i ich degustacja.

Dbając o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków zorganizowane zostało spotkanie z policjantem, który przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Realizując tematy o owocach i warzywach dzieci przygotowały smakowite owocowe szaszłyki oraz sok marchwiowo – jabłkowy.

Korzystając z uroków pięknej jesieni przedszkolaki codziennie spacerowały obserwując piękno przyrody, poznając najbliższą okolicę przedszkola jednak najlepsze zabawy odbywały się na placu zabaw.

Ewelina Walenta

Plan zajęć grup przedszkolnych

Grupa 3, 4 latków - wych. Beata Oskiera

Grupa "0a" - wych. Otylia Majchrzyk

Grupa "0b" - wych. Jolanta Sierańska

Zaproszenie na zajęcia adaptacyjne

Wszystkie dzieci, które w roku szkolnym 2017/2018 po raz pierwszy będą uczęszczały do grupy „Maluszków” w naszym Przedszkolu, zapraszamy na zajęcia adaptacyjne. Zajęcia odbędą się w ostatnim tygodniu sierpnia od wtorku 29.08.2017 r. do czwartku 31.08.2017 r. w godzinach od 9:00 do 11:00.

Celem zajęć jest integracja dzieci, swobodne rozmowy z rodzicami, przybliżenie form pracy z dziećmi, poznanie sali i otoczenia przedszkola, a przede wszystkim eliminacja stresu związanego z rozpoczęciem zajęć w nowym roku przedszkolnym.

Pragniemy, aby Państwa pociechy z radością i uśmiechem uczęszczały do naszego Przedszkola i bez płaczu witały każdy wspólnie spędzony w nim dzień. 29 sierpnia br. o godzinie 18:00 odbędzie się zebranie organizacyjne z rodzicami najmłodszych dzieci z grupy „Maluszków”.

Serdecznie zapraszamy!

Dyrekcja i grono pedagogiczne

Wycieczka ,,Pszczółek” do Manufaktury Słodyczy i Pracowni Zabawek

W czerwcu dzieci z grupy „Pszczółek” wyjechały na wycieczkę do Żarek. Celem wyjazdu był udział warsztatach twórczych w Manufakturze Słodyczy „Hokus Pokuss” oraz Pracowni Zabawek. W Manufakturze Słodyczy spędziły czas niezwykle bajkowo i słodko ;) Czynnie uczestniczyły w procesie wytwarzania słodkości, aby po chwili konsumować własnoręcznie przygotowane cukierki i lizaki. Następnym punktem było odwiedzenie Pracowni Zabawek i udział w warsztatach twórczych. Dzieci miały do wykonania drewnianą zabawkę, którą musiały złożyć, posklejać i udekorować według własnych pomysłów. Oczywiście słodycze i zabawki dzieci zabrały ze sobą do domów. Po zajęciach warsztatowych przyszedł czas na zabawę na żareckim placu zabaw, a następnie skupienie i wyciszenie w sanktuarium w Leśniowie. Dzieci wróciły z wycieczki zadowolone, pełne wrażeń i bogatsze o nowe doświadczenia.

Wych. Beata Oskiera