Andrzejki u Biedronek

30 listopada BIEDRONKI bawiły się podczas ANDRZEJEK jakie zostały zorganizowane w naszym przedszkolu. Wspólnie wróżyliśmy i poznawaliśmy co może nas czekać w przyszłości oraz laliśmy wosk a tańcom i zabawom nie było końca.

Narodowe Święto Niepodległości

W piątek - 9 listopada, przedszkolaki wraz z uczniami naszej szkoły uczestniczyły w uroczystych obchodach 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne, przedstawiające polskie symbole narodowe, uczestniczyły w akademii przygotowanej przez kolegów i koleżanki ze szkoły podstawowej oraz brały udział w marszu do grobu żołnierzy poległych na wojnie. Dokładnie o godzinie 11.11,włączyły się w ogólnopolską akcję i wspólnie z wszystkimi uczniami oraz zaproszonymi gośćmi odśpiewały cztery zwrotki „Hymnu”. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i wspaniałą lekcją patriotyzmu. Mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Wrzesień w grupie 4, 5-latków i 6-latków

"Wrzesień" - Karasiewicz G.
 Mija ciepłe lato,
 wkrótce przyjdzie jesień,
 zbudził się o świcie,
 niespokojny wrzesień.

Tyle pracy w koło
 czy wykonać zdołam?
 Najpierw pootwieram
 drzwi we wszystkich szkołach.

Przyjdą do szkół dzieci
 calutką gromadką
 o słonecznym lecie będą opowiadać.

3 września rozpoczęliśmy nowy rok przedszkolny. Jak co roku w tym dniu przedszkolaki uczestniczyły wspólnie z uczniami naszej szkoły w uroczystej akademii.

W pierwszym tygodniu września przedszkolaki poznawały przedszkole, integrowały się z nowymi kolegami i koleżankami, poznawały zasady bezpieczeństwa i tworzyły kodeks grupy.

W kolejnym tygodniu dzieci spotkały się z policjantem, który przypomniał im zasady bezpiecznego zachowania się w przedszkolu i w domu, a także zasady bezpieczeństwa w drodze do i z przedszkola.

We wrześniu nadchodzi też wspaniały dzień kiedy przedszkolaki witają panią Jesień. Pani Jesień nie zapomniała o naszych dzieciach i jak co roku przyszła z koszem pełnym darów.   Korzystając z pięknej pogody przedszkolaki codziennie wybierały się na spacery podczas, których obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie, zbierały kolorowe liście i dary pani Jesieni.

Jedną z wielu wrześniowych atrakcji było też „Święto Pieczonego Ziemniaka”. W tym dniu głównym bohaterem był ziemniak: dzieci uczestniczyły w poszukiwaniu ziemniaków, zawodach sportowych, a największa atrakcją była degustacja ziemniaków pieczonych w ognisku.

Wych. Ewelina W. i Irena B.

Zebranie organizacyjne Rodziców 6-cio latków

Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci 6 letnich na zebranie organizacyjne, które odbędzie się 31.08.2018r. o godz. 18.00 w przedszkolu.