Wrzesień u „Wesołych Skrzatów”

Pierwszy miesiąc w przedszkolu upłynął w naszej grupie bardzo ciekawie. Działo się baaardzo dużo! Najpierw cieszyliśmy się ze spotkania po wakacjach oraz z poznania nowych koleżanek i kolegów, którzy przyszli do naszej grupy. Odbyliśmy spotkania z panią i panami policjantami, którzy przypomnieli nam, jak bezpiecznie zachowywać się, np. w drodze do przedszkola. Wesoło bawiliśmy się w Dniu Przedszkolaka. Z radością powitaliśmy Panią Wiosnę i poznaliśmy jej dary.Sprzątaliśmy Świat - ten, nam najbliższy. Robiliśmy różnego rodzaju prace plastyczne ,min. kartki dla bohaterów powstania warszawskiego. Braliśmy udział w biegach sportowych i odwiedziliśmy Panią Weterynarz. Uczyliśmy się, spacerowaliśmy, a nade wszystko bawiliśmy się, bo zabawa to jest TO, co przedszkolaki lubia najbardziej:)

Z wizytą u Pani Weterynarz

Przedszkolaki z grupy 5laktów miały przyjemność odwiedzić jedną z naszych mamuś - Panią Weterynarz w jej gabinecie. Zobaczyły, jak wyposażony jest taki gabinet, jakie narzędzia są niezbędne by pomóc chorym zwierzętom. Dowiedziały się, jak taktować zwierzęta te zdrowe, jak i chore, jak dbać o naszych pupili oraz o własne   zdrowie, kiedy jakies zwierzątko zamieszkuje z nami w domu.Dzieki tej wizycie przedszkolaki zdobyły nowe umiejętności oraz wzbogaciły swoją wiedzę.

Dziękujemy bardzo za takie ciekawe zajęcia!

Spotkanie przedszkolaków z policjantami

W ramach akcji „Bezpieczna droga do przedszkola” 20 września funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP Lubliniec przeprowadzili prelekcje dla dzieci przedszkolnych. Podczas spotkania policjanci przypomnieli przedszkolakom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i chodniku, zasady prawidłowego przechodzenia przez ulicę, jazdy na rowerze oraz w samochodzie. Wszystkie dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Uwieńczeniem spotkania z policjantami była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu i policyjnego motocykla. Każde dziecko miało okazję usiąść na chwilę za kierownicą wybranego pojazdu.

Serdecznie dziękujemy i liczymy na ponowne spotkanie.

Ewelina Walenta

Zajęcia adaptacyjne