Zaproszenie na zajęcia adaptacyjne

Wszystkie dzieci, które w roku szkolnym 2017/2018 po raz pierwszy będą uczęszczały do grupy „Maluszków” w naszym Przedszkolu, zapraszamy na zajęcia adaptacyjne. Zajęcia odbędą się w ostatnim tygodniu sierpnia od wtorku 29.08.2017 r. do czwartku 31.08.2017 r. w godzinach od 9:00 do 11:00.

Celem zajęć jest integracja dzieci, swobodne rozmowy z rodzicami, przybliżenie form pracy z dziećmi, poznanie sali i otoczenia przedszkola, a przede wszystkim eliminacja stresu związanego z rozpoczęciem zajęć w nowym roku przedszkolnym.

Pragniemy, aby Państwa pociechy z radością i uśmiechem uczęszczały do naszego Przedszkola i bez płaczu witały każdy wspólnie spędzony w nim dzień. 29 sierpnia br. o godzinie 18:00 odbędzie się zebranie organizacyjne z rodzicami najmłodszych dzieci z grupy „Maluszków”.

Serdecznie zapraszamy!

Dyrekcja i grono pedagogiczne

Wycieczka ,,Pszczółek” do Manufaktury Słodyczy i Pracowni Zabawek

W czerwcu dzieci z grupy „Pszczółek” wyjechały na wycieczkę do Żarek. Celem wyjazdu był udział warsztatach twórczych w Manufakturze Słodyczy „Hokus Pokuss” oraz Pracowni Zabawek. W Manufakturze Słodyczy spędziły czas niezwykle bajkowo i słodko ;) Czynnie uczestniczyły w procesie wytwarzania słodkości, aby po chwili konsumować własnoręcznie przygotowane cukierki i lizaki. Następnym punktem było odwiedzenie Pracowni Zabawek i udział w warsztatach twórczych. Dzieci miały do wykonania drewnianą zabawkę, którą musiały złożyć, posklejać i udekorować według własnych pomysłów. Oczywiście słodycze i zabawki dzieci zabrały ze sobą do domów. Po zajęciach warsztatowych przyszedł czas na zabawę na żareckim placu zabaw, a następnie skupienie i wyciszenie w sanktuarium w Leśniowie. Dzieci wróciły z wycieczki zadowolone, pełne wrażeń i bogatsze o nowe doświadczenia.

Wych. Beata Oskiera

Przystąpienie do projektu „Dzieciństwo bez próchnicy”

W bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do projektu „Dzieciństwo bez próchnicy”. Jego celem jest obniżenie częstotliwości występowania próchnicy zębów u dzieci w wieku 0-5 lat. Bezpośrednie cele projektu, to poprawa zdrowia jamy ustnej u dzieci w wieku 3-5 lat oraz wzrost świadomości i utrwalenie prawidłowych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej w grupach docelowych. W naszym przedszkolu dotyczy, on dzieci z grupy „Maluszków” i grupy 5-latków. Nauczyciele wzięli udział w szkoleniu, a dzieci i rodzice otrzymali pakiety edukacyjne i promocyjne, min.: maskotki dla grup przedszkolnych, szczoteczki i pasty dla każdego dziecka. Prowadzona działalność edukacyjna dzięki podniesieniu świadomości zdrowotnej małych dzieci, rodziców i nauczycieli przedszkolnych wpłynie na poprawę zachowań prozdrowotnych w odniesieniu do przestrzegania prawidłowej higieny jamy ustnej i wykształcenie nawyków żywieniowych. Zapraszam rodziców i opiekunów do zapoznania się z ciekawymi artykułami, forum i blogiem na stronie www.zebymalegodziecka.pl

Beata Oskiera

Rekrutacja do przedszkola

REKRUTACJI DZIECI DO PRZEDSZKOLA W ZESPOLE PLACÓWEK OŚWIATOWYCH IM. UNII EUROPEJSKIEJ W BORONOWIE

W dniach od 23.03.2017 r. do dnia 31.03.2017 r. przeprowadzony zostanie nabór nowych dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) na rok szkolny 2017/2018. Harmonogram rekrutacji oraz inne informacje dotyczące warunków naboru znajdą Państwo na tablicy ogłoszeń w szkole oraz na stronie internetowej szkoły.

Druki można pobrać z sekretariatu szkoły bądź ze strony internetowej szkoły:

Wypełnione wnioski należy złożyć w sekretariacie szkoły do 31 marca 2017 r. do godz. 15:00.

1. Harmonogram
  2. Deklaracja o kontynuowaniu