eTwining

W dniach 20.11.2015 r. – 20.02.2016 r. grupa 14 uczniów naszego gimnazjum brała udział w kolejnym projekcie eTwinning pt. „A Pen friend from the other side of Europe”. Udział w projekcie dał naszym uczniom możliwość rozwijania umiejętności w zakresie komunikowania się w języku angielskim poprzez prowadzenie korespondencji z nowymi przyjaciółmi z Turcji. Uczniowie pisali o swoich zainteresowaniach, spędzaniu wolnego czasu oraz o miastach rodzinnych i atrakcjach turystycznych Polski i Turcji. Wielu z nich nadal utrzymuje kontakt za pomocą Facebooka.

„Jestem uczennica klasy II gimnazjum. Kiedy dowiedziałam się o możliwości pisania maili z nieznaną mi osobą, z innego kraju, uznałam, że to świetny pomysł. Zaczęłam pisać z moją nowa „mailową” koleżanką. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy nie tylko o niej i jej zainteresowaniach, ale również tradycjach religijnych i rodzinnych jej kraju”.

Emilia

„Dziewczyna, z którą piszę ma na imię Fatma. Rozmawiamy najczęściej o naszych zainteresowaniach i szkole. Piszę również z jej koleżanką Asli. Jestem pozytywnie zaskoczona wesołymi osobowościami TurkówJ”.

Karolina

„Piszę z dziewczyną imieniem Ece. Jest bardzo wesoła, piszemy o różnych tradycjach, naszych zainteresowaniach. Dobrze mi się z nią pisze, ponieważ szybko odpowiada na wiadomości. Po wymianie kilkunastu już maili, mogę stwierdzić, że ją polubiłam. ;) Bardzo chciałaby przyjechać do Polski, by mnie odwiedzić”.

Paulina

Koordynator: