eTwinning

eTwiningSzkoła Podstawowa w Boronowie bierze udział w Międzynarodowym Projekcie eTwinning zatytułowanym Digital Magazine. Zadaniem szkół biorących udział w projekcie jest wykonanie magazynu cyfrowego składającego się z trzech części: Szkoła, Miejscowość oraz Kraj. Uczniowie klas IV – VI przygotowali materiały w języku angielskim prezentujące swoją szkołę, najciekawsze zabytki Boronowa oraz tradycje i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Za wykonany projekt otrzymaliśmy Odznakę Jakości.

W drugiej części projektu realizować będziemy trzy kolejne zagadnienia: ciekawe wydarzenia w szkole i w miejscowości oraz znani sportowcy lub drużyny sportowe w naszym kraju. Efekty naszej pracy można zobaczyć na stronie internetowej szkoły.

Projekty eTwinning są cennym doświadczeniem dla uczniów i nauczycieli, szansą do podniesienia kompetencji językowych uczniów oraz do nawiązanie dalszej współpracy z zagranicznymi szkołami.

K.Janik