Szkolenie nauczycieli

erasmus

W dniach 09.05 – 13.05.2016 r. odbyło się kolejne z cyklu, tygodniowe szkolenie nauczycieli ZPO w Boronowie w ramach Programu Erasmus+ Akcja KA1. Cztery nauczycielki wyruszyły do Bournemouth w Wielkiej Brytanii, by tam szkolić swoją znajomość języka angielskiego oraz doskonalić metodykę nauczania języka obcego. Tak, jak podczas poprzedniego pobytu, miałyśmy okazję doskonalić swoje umiejętności językowe w międzynarodowym towarzystwie z Niemiec, Kuwejtu czy Arabii Saudyjskiej, a różnice kulturowe między nami niejednokrotnie przysparzały wielu zabawnym sytuacjom.

Zajęcia, w których brałyśmy udział doskonaliły cztery sprawności językowe tj. czytanie, słuchanie, mówienie i pisanie, natomiast zajęcia metodyczne dotyczyły zagadnień związanych z nowoczesnym językiem i slangiem, wpływem technologii na rozwój języka, metod pracy i ćwiczeń z tablica interaktywną, jak również wstępu do nauczania metodą CLIL.       Pomimo typowo „angielskiej” pogody, pobyt w Wielkiej Brytanii był niezapomnianym przeżyciem, a możliwość kontaktu z językiem angielskim w codziennych sytuacjach pozwoliła na utrwalenie i udoskonalenie nowych treści.

Koordynator programu
K. Janik