Najaktywniej czytający trzecioklasista – V edycja

W roku szkolnym 2017/18 w konkursie na „Najaktywniej czytającego Trzecioklasistę” zgłosiło się aż dziesięć szkół podstawowych z powiatu lublinieckiego: Szkoła Podstawowa w Koszęcinie, Szkoła Podstawowa w Strzebiniu, Publiczna Szkoła Podstawowa w Kośmidrach, Szkoła Podstawowa w Sadowie, Szkoła Podstawowa w Lublińcu, Zespół Placówek Oświatowych w Boronowie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Pawonkowie, Szkoła Podstawowa Westerplatte w Lublińcu, Szkoła Podstawowa w Psarach, Szkoła Podstawowa w Łagiewnikach Małych.

Konkurs czytelniczy miał na celu rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, kształtowanie nawyku systematycznego czytania oraz promocję księgozbiorów bibliotek szkolnych.

Miłą niespodziankę sprawiła nam jedna z uczennic klasy III Kamila Z., która spośród wszystkich zgłoszonych czytelników okazała się najlepsza w czytaniu książek w całym powiecie!

Gratuluję uczestniczce zwycięstwa i wysokiej kultury czytelniczej, życzę powodzenia w zdobywaniu kolejnych stopni sprawności czytelniczych!