„Uwolnij książkę”

W miesiącu lutym 2016r. Biblioteka szkolna w Boronowie przeprowadziła w szkole podstawowej akcję "UWOLNIJ KSIĄŻKĘ", czyli BOOKCROSSING ,polegającej na celowym pozostawieniu książki na specjalnie oznaczonych miejscach, aby każdy mógł ją przeczytać i przekazać dalej. Każda książka ma swojego czytelnika, trzeba go tylko znaleźć. Książki, które bezczynnie leżą na półce nikomu nie przynoszą pożytku, żyją tylko wtedy, kiedy są czytane. Celem bookcrossingu jest zachęcenie uczniów do czytania i jednocześnie umożliwienie korzystania z książek, zwłaszcza tym dzieciom, których nie stać na ich zakup. Obecnie krąży około 650 tysięcy "uwolnionych książek". Do całego ruchu należy ok.150 tysięcy czytelników na całym świecie, w tym 2,5 tysiąca w Polsce.