Szkolna akcja Boocrossingu

Zaproszenie

W dniach 19-30.01.2015 r. na terenie gimnazjum będzie przeprowadzona przez bibliotekę szkolną akcja Boocrossing. Idea Bookcrossingu w Polsce pojawiła się w 2003 roku z inicjatywy uczniów XXX LO im. Bolesława Prusa w Łodzi. W Polsce centrum Bookcrossingu znajduje się w Bydgoszczy, a ogólnopolskie święto obchodzone jest 12 czerwca.

Akcja zorganizowana w naszej szkole polega na wymianie i przekazywaniu książek poprzez pozostawianie ich w miejscu celowo utworzonym. Przeznaczona jest dla uczniów klas V-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum.

Miejscem specjalnie przeznaczonym na „uwalnianie” książek będzie I piętro w gimnazjum, obok sklepiku szkolnego. Miejsce zostanie opisane, będzie także dostępny regulamin akcji. W kąciku Bookcrossingu można zostawić książki, poczytać podczas przerwy, wymienić się książkami z innymi uczniami.

Serdecznie zapraszam!!!