Podsumowanie akcji ,,Otwórzmy serca na los zwierząt”

12 grudnia 2014r. zakończyła się akcja pomocy charytatywnej przeznaczona dla psów i kotów przebywających w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie pod hasłem: „Otwórzmy serca na los zwierząt”.

Wizyta w schronisku jest wydarzeniem, którego nie da się łatwo zapomnieć, głównie dlatego, że widzi się nieszczęście, choroby, samotność, strach setek Braci Mniejszych. W niektórych oczach tych pokrzywdzonych zwierząt nie widać już nadziei na lepszy los. Dlatego cieszymy się jeszcze bardziej, że udało się nam zebrać rzeczy, które choć odrobinę ułatwią życie bezdomnym psiakom i kotkom, a co najważniejsze, pomogą im przetrwać zimę.

Nasi uczniowie nie pozostali obojętni, aktywnie uczestniczyli w akcji przynosząc suchą karmę, puszki, koce, ręczniki oraz inne potrzebne w schronisku akcesoria .W sumie udało nam się zgromadzić ponad 40 kg karmy dla psów i kotów.

Wszystkie zebrane artykuły zostały przekazane do schroniska ,a szkoła za okazane wsparcie i pomoc dla zwierząt otrzymała podziękowanie. To bardzo cieszy, że nasi uczniowie potrafili wykazać się ofiarnością i wrażliwością, okazali serce i zrozumienie dla tych bezdomnych zwierząt, skrzywdzonych przez los.

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom za ogromne serce okazane zwierzętom i udział w naszej akcji. Myślę, że w przyszłym roku pomoc będzie jeszcze bardziej skuteczna. „Ratując jednego psa nie zmienimy świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa!”

Agata S.