Dzień Patrona '2014


Dzień 16 maja w naszej szkole był dniem podwójnie uroczystym. Po pierwsze w tym roku obchodziliśmy 10. rocznicę wejścia Polski w struktury Unii Europejskiej oraz 10. rocznicę nadania naszej szkole imienia Unii Europejskiej. Tą podwójną rocznicę świętowała cała społeczność uczniowska od Przedszkola po Gimnazjum.

Uroczystość rozpoczęła się zgodnie z ceremoniałem – wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego i hymnu Unii Europejskiej. Obchody Święta Patrona uświetnili swoją obecnością wyjątkowi goście, osoby związane z mniejszością niemiecką, dzięki którym w tym roku szkolnym uczniowie klas 1 i 4 SP uczą się języka niemieckiego.

Po części oficjalnej zgromadzeni obejrzeli bardzo ciekawą prezentację multimedialną dotyczącą Unii Europejskiej, którą przygotowali gimnazjaliści. Następnie odbył się występ przedszkolaków, którzy zaśpiewali kilka piosenek w języku angielskim.

W kolejnej części uczniowie z kl.1ab oraz kl.4 SP zaprezentowali swoje umiejętności z języka niemieckiego zaśpiewali kilka piosenek i wyrecytowali wiersze w tym też języku. Następnie wystąpili uczniowie klas 1-3 i zaśpiewali wraz z inscenizacją piosenki w języku angielskim.

W kolejnej części zaprezentowali się starsi uczniowie szkoły podstawowej. Najpierw w wierszu w języku angielskim przypominającym zasady bezpiecznego zachowania się na jezdni wystąpiła Wiktoria z kl.4, a po niej piosenkę pt. Together pięknie zaśpiewał Bartek z tej samej klasy.

Klasa 6a przygotowała inscenizację do melodii Mahna mahna z Muppet Show, która bardzo rozbawiła publiczność. Po zabawnych „dżdżownicach” widownia miała kolejną atrakcję, gdyż uczniowie klasy 6b przygotowali anglojęzyczną wersję Czerwonego Kapturka.

Następnie uczennice gimnazjum: Agnieszka, Zuzia i Anetka wystąpiły w utworze Ordinary Love. Po występie dziewczyn miała miejsce kolejna dawka humoru, uczniowie z kl.6a pochwalili się swoją znajomością słownictwa w wielu językach krajów europejskich.

Pod koniec imprezy odbyła się parada „mieszkańców” z różnych zakątków Europy. Odwiedzili nas między innymi: Sherlock Holmes, greckie boginie, uroczy Szkoci, znani europejscy piłkarze, torreador oraz wielu innych sympatycznych gości ;)

Tego dnia nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na najciekawszy plakat prezentujący wybrany kraj europejski. W szkole podstawowej wygrała klasa 6b, drugie miejsce zajęła kl.6a, a miejsce trzecie przypadło klasie 5a i 4a. W gimnazjum wygrała klasa 3a, drugie miejsce zajęła kl.1a natomiast klasa 2a i 3b zajęły miejsce trzecie. Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tej uroczystości oraz tym którzy czuwali nad jej prawidłowym przebiegiem! Cieszymy się, że jesteście pomysłowi oraz aktywnie i chętnie tworzycie z nami tego typu imprezy! :)

D. Jońska