„Pszczółki” witają WIOSNĘ

Pierwszy dzień wiosny przedszkolaczki witały szczególnie radośnie. Sala przedszkolna zamieniła się w barwną łąkę pełną kwiatów i owadów, w strojach obowiązywały wiosenne barwy przede wszystkim kolor zielony. Po śniadaniu wesołym korowodem dzieci wyruszyły do Gminnego Ośrodka Kultury, by tam uczestniczyć w wiosennym” przedstawieniu wystawianym przez uczniów klas drugich SP. Następnie udały się z Marzanną i zielonym Gaikiem nad rzekę. Podczas marszu dzieci śpiewały wiosenne piosenki oraz szukały oznak wiosny w przyrodzie. Niespodziewanie na leśnej polance powitała ich Pani Wiosna , która usłyszała radosny śpiew dzieci i chciała się z nimi przywitać ;) Nad rzeką dzieci pożegnały Marzannę i z Gaikiem powróciły do przedszkola z nadzieją, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami.

Beata Oskiera