Spotkanie z panem D. Gołąbkiem

W środę 26.02.2014 r. dzieci z grup „0” i „5 i 6” spotkały się z historykiem, panem Damianem Gołąbkiem. Znawca opowiedział o pradziejach Boronowa, dokonanych cennych odkryciach wykopaliskowych oraz przybliżył dzieciom jak wyglądało życie w dawnych czasach. Wspomniano także o dawnych właścicielach Boronowa i o fundatorach naszego kościoła. Pan historyk zaprezentował informacje o tradycjach przemysłowych w okolicy Boronowa (huty, kopalnie srebra, rudy szkła, żelaza). Cenne informacje przekazane przez pana Gołąbka były wzbogacone własnoręcznie wykonanymi ilustracjami, co wzbudziło dodatkowe zainteresowanie ze strony dzieci. Nie zabrakło oczywiście ciekawych legend związanych z naszą okolicą, których dzieci słuchały z otwartymi buziami. Spotkanie wzbogaciło wiedzę dzieci o swojej miejscowości i zainspiruje je zapewne do dalszego poszerzania wiedzy na jej temat. Dziękujemy panu Gołąbkowi za poświęcony czas i piękną lekcję o historii naszej małej ojczyzny.

O. Majchrzyk i E.Walenta