No i już jesteśmy gimnazjalistami!

25 listopada 2013 roku uczniowie klasy pierwszej gimnazjum złożyli uroczyste ślubowanie wobec Pani Dyrektor, wychowawczyni i swoich rodziców. Oficjalną część poprowadziła Ewelina Ptak. Pierwszaki są już pełnoprawnymi „obywatelami” naszego gimnazjum.

Rota ślubowania

„Aktywnie i odpowiedzialnie uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych i w życiu szkoły.

Szanować i kultywować jej tradycje.

Wzorowo wypełniać obowiązki i zdobywać jak najlepsze wyniki w nauce.

Przestrzegać zasad i norm zachowania godnego ucznia gimnazjum.

Dbać o wspólne dobro, mienie, porządek i bezpieczeństwo w szkole.

Z szacunkiem i kulturą odnosić się do nauczycieli, pracowników szkoły, kolegów i koleżanek.

Dbać o pozytywny wizerunek szkoły, godnie ją reprezentować.

Być chlubą rodziców, nauczycieli i środowiska lokalnego.

Ślubujemy”

Tradycyjnie już po uroczystej części nastąpiły otrzęsiny. Oj jakże trzęsły kociakami diablice rodem z naszej szkoły!!! Natalia Polk i Milena Miller przygotowały parę testów, a w „męczeniu” kocurków pomagały Marta Grobara, Patrycja Tomalka i Paulina Lisner. Upamiętnieniem owych „katuszy" zajęła się Julia Czechowicz. Jako, że prawdopodobnie muzyka łagodzi obyczaje, to piekielnym graniem zajęli się Piotrek Mjchrzyk i Maciek Kulisz.

Podsumowaniem uroczystości był teledysk o kociakach, będący wspólną pracą Roberta Płaszczymąki, Mateusza Szaforza, Maćka Kulisza i Sebastiana Matuszka. To było coś!!!

Pierwszoklasistom gratulujemy i życzymy wytrwałości w pracy i dążeniu do celu oraz niezapomnianych wrażeń z pobytu w gimnazjum w Boronowie.

NG