AKCJA DOKARMIANIA ZWIERZĄT LEŚNYCH

Mroźna i śnieżna zima to trudny okres dla dzikich zwierząt. Gruba warstwa śniegu i lód utrudniają zwierzętom dostęp do naturalnego pokarmu i wody. Dlatego dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Koszęcin Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej zorganizował akcję dokarmiania zwierząt leśnych, w której udział wzięli uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Boronowie. Akcja zbierania kasztanów i żołędzi odbywała się przez cały miesiąc. Uczniowie naszej szkoły zgromadzili w sumie 320 kg kasztanów i żołędzi, które zostały przekazane leśnikom do paśników dla zwierząt leśnych.

8 listopada 2013r. do naszej szkoły zawitał Pan Leśnik Jarosław Mielczarek, który podczas uroczystego apelu przekazał uczniom, którzy zgromadzili największą ilość kasztanów i żołędzi nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Koszęcin. Nagrody otrzymali: Kacper Prokop kl. Ia, Kacper Sukiennik kl. Ib, Michalina Stanek kl. IIa, Martyna Plotecka kl. IIb, Katarzyna Rumpel kl. IIIa.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji!

K. Janik