Wycieczka edukacyjna klas drugich SP

We wtorek 22 października klasy II a i II b wraz z wychowawczyniami brały udział w wycieczce edukacyjnej do Palmiarni w Gliwicach i Muzeum Chleba w Radzionkowie. Spacer wśród tropikalnych roślin dostarczył dzieciom wielu wrażeń. Pani przewodnik, dzieląc się swoją bogatą wiedzą, przekazała im ciekawostki dotyczące roślin użytkowych takich jak: wanilia, cynamon, kakaowiec, bananowiec, itp., a także ozdobnych i bogatej rodziny kaktusów. Wśród roślin ukryte były również terraria ze zwierzętami egzotycznymi (np. legwan, waran, wąż, żółwiak). Największą atrakcją okazała się jednak otwarta niedawno część akwarystyczna, gdzie w ogromnych akwariach można podziwiać barwne ryby morskie i słodkowodne.

Drugą część wycieczki stanowiła wizyta w Muzeum Chleba. Uczniowie odbyli tam podróż w czasie, zasiadając w sali lekcyjnej, wśród mebli i sprzętów pochodzących z pierwszej połowy ubiegłego wieku. Podziwiali także wyposażenia wnętrz oraz próbowali odgadnąć nazwy i przeznaczenie niektórych narzędzi codziennego użytku. Podczas filmu i krótkiej prelekcji poznali historię oraz sposoby wypieku chleba. Mieli także okazję upiec własnoręcznie bułeczki. Piękna pogoda pozwoliła również na to, by dzieci mogły sprawdzić swoją zręczność na nowym placu zabaw. W godzinach popołudniowych, zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do Boronowa.

I. Brol, B. Brzęczek