Półkolonie w Boronowie

Zespół Placówek Oświatowych w Boronowie w dniach 19-23 sierpień 2019 zorganizował półkolonie dla swoich uczniów. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali atrakcyjny program zajęć.

19 sierpnia odbyła się wycieczka do Złotego Potoku i Olsztyna. Uczniowie zwiedzili Dworek Zygmunta Krasińskiego i Pałac Raczyńskich a następnie szlakiem turystycznym udali się pieszo do źródełek rzeki Wiercicy, po drodze oglądając staw Amerykan, rynek w Złotym Potoku, jaskinię Niedźwiedzią, Diabelskie Mosty i Bramę Twardowskiego. Następnie przejazd autokarem do Zrębic i przejście pod zamek w Olsztynie, wejście na zamek i podziwianie pięknych widoków m.in.: na Sokole Góry czy Górę Biakło . Zwieńczeniem wycieczki było zajadanie się pysznymi lodami na olsztyńskim rynku.

W dniach 20-21 sierpnia odbyły się zajęcia sportowe w hali sportowej nastawione głównie na rozgrywki międzygrupowe w piłkę siatkową ,piłkę nożną i tenisa stołowego.

Kolejny dzień półkolonii to wyjazd do Parku Wodnego w Tarnowskich Górach, gdzie nasi podopieczni korzystali z atrakcji wodnych: kąpiel w basenie, zjeżdżalni, ślimaka, skakanie na sztucznych falach .

W piątek 23 sierpnia wyjazd do Częstochowy na seans filmowy w Cinema City . Uczestnicy półkolonii mieli do wyboru najnowsze produkcje dla dzieci - filmy : „Król Lew 2” i „ Toy Story 4”.

Organizatorzy wypoczynku - sądząc po uśmiechniętych buziach „kolonistów” - mają nadzieje, że wspólnie ,aktywnie spędzony czas zaowocuje fajnymi wakacyjnymi wspomnieniami.

Opr. J.S.