Wizyta młodzieży z Litwy w Boronowskiej szkole

logo pol-lit

Projekt otrzymał dofinansowanie z Polsko- Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży.

Co na łączy - co nas różni?

W dniach od 20 do 25 sierpnia 2014 roku w naszej szkole gościć będziemy młodzież ze szkoły średniej w Dziewieniszkach na Litwie. Wraz z uczniami naszego gimnazjum zostanie zrealizowany międzynarodowy projekt.

Współpraca ze szkołą w Dziewieniszkach w rejonie Soleczniki została nawiązana ponad 10 lat temu przez działający w Szkole Podstawowej Szkolny Klub Europejski „Euroludki”. Cieszymy się bardzo, że dzięki dotacji Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży staniemy przed doskonałą okazją bezpośredniego spotkania z wieloletnim partnerem.

Główne tematy realizowanego projektu dotyczyć będą dialogu międzykulturowego, historii i tradycji obu państw. Cele projektu będą realizowane pod hasłami: Z czego jesteśmy dumni?, Folklor cennym skarbem kultury, Historia w murach zamknięta, Młodzieżowe warsztaty dziennikarskie.

Współpraca i zabawa z pewnością przyczynią się do powstania ciekawych pomysłów na przyszłość…

Bożena Ledwoń