UWAGA – akcja szczepienia lisów wolno żyjących w 2018 r.

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii przekazał do szkoły informację, że w dniach 19.09-28.09.2018 na terenie województwa śląskiego prowadzona będzie akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Przynęta, która zawiera szczepionkę ma postać małych brunatnych krążków o zapachu zepsutej ryby (co wyczuwają lisy).

Akcja prowadzona będzie przy użyciu samolotów.

W związku z powyższym Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje do mieszkańców o nie podnoszenie szczepionek z ziemi. Znalezioną przynętę należy pozostawić w danym miejscu. Ponadto dwa tygodnie po przeprowadzeniu akcji nie powinno się wyprowadzać zwierząt domowych na tereny zielone (lasy, łąki, pola).

Sama przynęta nie jest niebezpieczna dla człowieka, ale po jej otwarciu należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Dodatkowe informacje będą udzielane pod numerem telefonu 32 42 88 615

Bezpieczni na drodze i w sieci

W dniu 14.09.2018, odbyły się w naszej szkole spotkania dla uczniów z przedstawicielem Policji, mł.asp. Michałem Sklarczykiem. W spotkaniach wzięli udział uczniowie wszystkich klas oraz dzieci z przedszkola.

Dla najmłodszych odbyło się spotkanie, na którym omówiono kwestię bezpieczeństwa w poruszaniu się po drodze oraz bezpiecznej jazdy samochodem (obowiązek stosowania fotelików samochodowych).

Dla starszych uczniów zrealizowano zajęcia, na których mogli poznać/ przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa na drodze oraz zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

W tym roku szkolnym planowane są kolejne spotkania z przedstawicielami Policji, które są kontynuacją zeszłorocznej owocnej współpracy. Mamy nadzieję, że podejmowane działania skłonią uczniów do refleksji i wdrożenia w swoim życiu zasad bezpieczeństwa, pozwalających uniknąć wypadków na drogach, a także doświadczania „Cyberprzemocy”.

INFORMACJA DLA RODZICÓW

10 września br. (poniedziałek) odbędzie się spotkanie z rodzicami w następującym porządku:

1.  godz. 16:00 - spotkanie z rodzicami dzieci i uczniów dojeżdżających - szkolna świetlica,
  2. godz. 16:30 - spotkanie z rodzicami uczniów uczęszczających na dodatkowy język mniejszości narodowej - mała sala gimnastyczna,
  3. godz. 17:00 - rodzice dzieci przedszkolnych i klas 1-4 SP,
  4. godz. 18:00 - zebranie ogólne w małej sali gimnastycznej,
  5. godz. 18:30 - rodzice uczniów klas 5-8 SP i 3 G,

Serdecznie zapraszamy.

Informacja dla rodziców i uczniów dojeżdżających

Przywóz i odwóz uczniów dojeżdżających w roku szkolnym 2018/2019 odbywać będzie się wg poniższego harmonogramu:

Przywóz do szkoły na godzinę 8:00

I odwóz godz. 12:30

II odwóz godz. 15:25

Szczegółowy harmonogram wywieszony zostanie na poszczególnych przystankach na trasie Boronów-Grojec.

Wyjątkowo w poniedziałek 3 września 2018 r. dodatkowy kurs autobusu szkolnego o godz. 8:30, w pozostałe dni wg rozkładu jazdy zamieszczonego na przystankach.