IX Powiatowy Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy

Kolejne powiatowe zmagania w naukach matematycznych i przyrodniczych znów zawitały do Boronowa! Reprezentanci aż ośmiu szkół z terenu powiatu lublinieckiego konkurowali ze sobą odpowiadając na pytania z matematyki, chemii, fizyki, geografii i biologii. Zawody rozgrywane były pod hasłem „Nauki ścisłe kluczem do wiedzy o świecie”. Z dekoracji na uczestników spoglądali Mikołaj Kopernik, Albert Einstein, Archimedes, Ignacy Łukasiewicz, Maria Skłodowska-Curie oraz Ludwik Pasteur. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Maria Ślęzok, Anna Kalota, Anna Rajfur i Aleksander Malcher. Zmagania były długie i dla wielu zawodników bardzo wyczerpujące. Po zaciętej walce pierwsze miejsce zdobyli zawodnicy z Zespołu Szkół w Kochanowicach, na drugiej pozycji uplasowali się gospodarze – zawodnicy z Zespołu Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie, natomiast ostatnie miejsce na podium zajęła drużyna z lublinieckiej czwórki. W indywidualnej klasyfikacji I miejsce zajęła Ewa Bambynek z ZS w Kochanowicach, Aleksandra Just z SP nr 2 w Lublińcu zajęła miejsce II, a III miejsce zajął Michał Walter z ZS w Kochanowicach.

Organizatorzy z ZPO w Boronowie.

“Dobry start”

dobry start

List do dyrektorów

Ulotka

Szkolny Konkurs Wokalny i Recytatorski Poezji i Piosenki Patriotycznej

Rok 2018 jest rokiem upamiętniającym 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to znakomita okazja, by zwrócić uwagę na kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich w kontekście historii państwa i narodu polskiego. Wydawać by się mogło, że patriotyzm nie jest atrakcyjnym tematem dla młodych ludzi. Nic bardziej mylnego! Konkurs wokalny i recytatorski poezji i piosenki o tematyce patriotycznej wzbudził ogromne zainteresowanie dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w ZPO im. Unii Europejskiej w Boronowie, który odbył się w dniu 21. maja 2018 roku.

Celem Konkursu było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży polskiej poezji i pieśni patriotycznej, kształtowanie indywidualnego rozumienia pojęcia Ojczyzna oraz promowanie młodych talentów recytatorskich i wokalnych.

Jury w składzie: Agata Sart, Krystyna Opara wysłuchała wpierw rywalizacji wokalistów

Uczestnicy podzieleni zostali na dwie kategorie wiekowe: klasy IV – VI szkoły podstawowej oraz klasa VII szkoły podstawowej i klasy II i III gimnazjum.

Jurorzy byli pod dużym wrażeniem występów uczniów. Młodzi artyści wykazali się świetnym przygotowaniem i ogromną wrażliwością, dlatego mieli twardy orzech do zgryzienia. Wszystkie występy były świetnie przygotowane. Młodzi śpiewacy zachwycili dynamiką i brawurą wykonania prezentowanych pieśni.

Po dogłębnym zastanowieniu się jurorzy postanowili w następujący sposób rozdzielić miejsca:

klasy IV – IV

1. miejsce – Justyna Piełot

2. miejsce – Amelia Sojka

3. miejsce – Aleks Maniurka -Kurzaj

wyróżnienie – Emilia Wawełczyk

klasa VII szkoły podstawowej i klasy II i III gimnazjum

1. miejsce – Julia Sowa

2. miejsce – Sandra Kożuch

3.miejsce – Wiktoria Barwicka

Po zmaganiach wokalistów do rywalizacji przystąpili recytatorzy, którzy przed jury złożonym z tych samych pań, do których dołączyła pani Anna Matysiakiewicz wygłosili wybrane przez siebie wiersze.

I tym razem jury stanęło na wysokości zadania i postanowiło w następujący sposób rozdzielić miejsca:

klasy IV – IV

2. miejsce – Justyna Piełot

3. miejsce – Amelia Sojka

wyróżnienie – Natalia Smol

klasa VII szkoły podstawowej i klasy II i III gimnazjum

1. miejsce – Oliwia Gansiniec

wyróżnienie – Sandra Lachman

Po ogłoszeniu werdyktów nagrodzone i wyróżnione osoby otrzymały z rąk pani dyrektor Bożeny Ledwoń nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

Pani dyrektor w serdecznych słowach podziękował uczestnikom i organizatorom konkursu za zaangażowanie, poczucie związku z Ojczyzną i życzyła dalszych sukcesów.

Konkurs zakończył występ nagrodzonych uczniów.

WYNIKI XIII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO

Boronów,   30 maja 2018

PROTOKÓŁ Z XIII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO

„TWÓJ TALENT SZANSĄ NA LEPSZY ŚWIAT”

30 maja 2018 zakończyła ocenę prac Komisja Konkursowa XIII Wojewódzkiego Konkursu Literackiego pod hasłem „Twój talent szansą na lepszy świat”. Organizatorem konkursu był Zespół Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie.

Uczestnikami konkursu były dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjum
i szkół średnich. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było napisanie pracy w dowolnej formie wypowiedzi na zaproponowany przez organizatora temat.

Na konkurs wpłynęło ogółem 54 prac.

Komisja Konkursowa w składzie:

• dr Edyta Skoczylas-Krotla – Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie
  • mgr Bożena Ledwoń – dyrektor ZPO w Boronowie, nauczyciel języka polskiego
  • mgr Magdalena Gojowczyk – nauczyciel języka polskiego - Liceum Ogólnokształcące w Psarach

po zapoznaniu się z pracami i ich ocenie wg kryteriów: zgodność pracy z tematem, oryginalność i niebanalność, poprawność ortograficzna, interpunkcyjna i językowa oraz ogólne wrażenie artystyczne, wyłoniła następujących laureatów:

I kategoria (13 prac)

Anna Dyla

im. Marii Konopnickiej w Lublińcu

Zofia Smyła

im. Marii Konopnickiej w Lublińcu

Alicja Bielska

Anna Bartosik