Narodowe czytanie '2019

6 września 2019 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku poznaliśmy fragmenty " Katarynki" Bolesława Prusa w interpretacji dyrekcji szkoły: Bożeny Ledwoń i Marii Ślęzok. Jak co roku, otrzymaliśmy list oraz pamiątkową pieczęć z kancelarii Prezydenta RP, którą ostemplowane zostały przyniesione przez uczniów egzemplarze lektur.

Przerwany Marsz

Zespół Placówek Oświatowych im .Unii Europejskiej w Boronowie dołączył do akcji “Przerwany Marsz”, polegający na symbolicznym dokończeniu , przerwanego przez wybuch II wojny światowej, marszu do szkoły ówczesnej młodzieży.

Społeczność naszej szkoły w dniu 2-go września 2019   razem z Polskimi Dziećmi Wojny (osobami urodzonymi do 8.05.1945r.), udała się do szkoły na inaugurację nowego roku szkolnego 2019/2020. Wspólne przekroczenie progu szkoły przez przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokończyły ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację.

Akcja „Przerwany marsz...” jest podziękowaniem i oddaniem szacunku całemu pokoleniu Polskich Dzieci Wojny za ich życie, za to co zrobili dla Polski.

2 września dzięki nim mogliśmy razem z naszymi szczególnymi gośćmi ,wszyscy radośnie zawołać: Witaj szkoło !

Półkolonie w Boronowie

Zespół Placówek Oświatowych w Boronowie w dniach 19-23 sierpień 2019 zorganizował półkolonie dla swoich uczniów. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali atrakcyjny program zajęć.

19 sierpnia odbyła się wycieczka do Złotego Potoku i Olsztyna. Uczniowie zwiedzili Dworek Zygmunta Krasińskiego i Pałac Raczyńskich a następnie szlakiem turystycznym udali się pieszo do źródełek rzeki Wiercicy, po drodze oglądając staw Amerykan, rynek w Złotym Potoku, jaskinię Niedźwiedzią, Diabelskie Mosty i Bramę Twardowskiego. Następnie przejazd autokarem do Zrębic i przejście pod zamek w Olsztynie, wejście na zamek i podziwianie pięknych widoków m.in.: na Sokole Góry czy Górę Biakło . Zwieńczeniem wycieczki było zajadanie się pysznymi lodami na olsztyńskim rynku.

W dniach 20-21 sierpnia odbyły się zajęcia sportowe w hali sportowej nastawione głównie na rozgrywki międzygrupowe w piłkę siatkową ,piłkę nożną i tenisa stołowego.

Kolejny dzień półkolonii to wyjazd do Parku Wodnego w Tarnowskich Górach, gdzie nasi podopieczni korzystali z atrakcji wodnych: kąpiel w basenie, zjeżdżalni, ślimaka, skakanie na sztucznych falach .

W piątek 23 sierpnia wyjazd do Częstochowy na seans filmowy w Cinema City . Uczestnicy półkolonii mieli do wyboru najnowsze produkcje dla dzieci - filmy : „Król Lew 2” i „ Toy Story 4”.

Organizatorzy wypoczynku - sądząc po uśmiechniętych buziach „kolonistów” - mają nadzieje, że wspólnie ,aktywnie spędzony czas zaowocuje fajnymi wakacyjnymi wspomnieniami.

Opr. J.S.

INFORMACJA DLA RODZICÓW

9 września 2019 r. (poniedziałek) odbędzie się spotkanie z rodzicami w następującym porządku:

1. godz. 16:00 - spotkanie z rodzicami dzieci i uczniów dojeżdżających - szkolna świetlica
  2. godz. 16:15 - spotkanie wychowawców klas z rodzicami dzieci przedszkolnych
  3. godz. 17:00 - zebranie ogólne w małej sali gimnastycznej klas 1-8 SP
  4. godz. 18:00 - spotkanie wychowawców klas z rodzicami uczniów 1-8 SP

W dniu 11 września 2019 r. (środa) o godz. 17:30 w świetlicy szkolnej odbędzie się spotkanie nowo wybranej Rady Rodziców.